نرم افزار حسابداری رهیافت 

حسابداری ابری

رهیافت / بلاگ / حسابداری ابری

  • 1399/09/16 :تاریخ انتشار
  • نظرات: 0
  • بازدید : 308
  • دسته بندی : عمومی
حسابداری ابری

حسابداری ابری

 

بسیاری از متخصصان پیش‌بینی می‌کنند که ۷۸ درصد از مشاغل کوچک تا سال ۲۰۲۰ به فناوری ابر مجهز خواهند شد. یک حسابدار کاربلد به دنبال افزایش بهره‌وری و خدمات بهتر به مشتریان خود است و احتمالاً به خوبی از مزایای حسابداری ابری یا حسابداری آنلاین آگاه است. با این وجود، آشنا کردن مشتریان با نرم‌افزار حسابداری ابری می‌تواند خیلی آسان انجام شود.

 

به عنوان یک حسابدار و یا صاحب یک کسب و کار که قصد خرید نرم افزار حسابداری دارید، به احتمال زیاد سؤالاتی درباره‌ی فضای ابری، امنیت اطلاعات، هزینه‌ی نرم‌افزار حسابداری ابری و غیره دارید. ما درک می کنیم که تغییر در هر موضوعی به ویژه آن‌هایی که شامل داده‌های حساس می‌شوند) می‌تواند سخت باشد. و تصمیم به انتقال از نسخه های آفلاین حسابداری به نرم افزار آنلاین حسابداری تصمیمی دشوار است. مخصوصا اینکه محاسبات ابری احتمالاً حوزه‌ی تخصصی شما نیست.

در اینجا سؤالات متداول در مورد حسابداری ابری و پاسخ آنها آورده شده است.

حسابداری ابری چیست؟

معمولاً حسابداری با استفاده از نرم‌افزارهای ویندوزی که به صورت دستی بر روی هارد دیسک کامپیوتر نصب شده است، انجام می‌شود. در حالی که حسابداری ابری با استفاده از نرم‌افزاری که از راه دور روی فضای ابری و به صورت آنلاین است، انجام می‌شود. به عبارت دیگر حسابداری آنلاین جایگزین نرم‌افزار حسابداری قدیمی است که در کامپیوتر خود نصب می‌کنید.

برای درک بهتر درباره‌ی فضای ابری، تعریف PCMag در مورد رایانش ابری در اینجا آورده شده است:

به زبان ساده رایانش ابری به معنای ذخیره و دسترسی به داده‌ها و برنامه‌ها از طریق اینترنت به جای هارد دیسک کامپیوتر است. ابر استعاره از اینترنت است. این استعاره به روزهای نمودارها و ارائه‌ها برمی‌گردد که زیرساخت‌های عظیم سرورهای اینترنت به صورت ابری سفید و متراکم برای پذیرش اتصالات و جمع‌ آوری اطلاعات نمایش داده می شد.

فضای ابری طی چند سال گذشته بسیاری از صنایع را دگرگون کرده است و به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا کارآمدتر عمل کنند، هزینه‌ها را کاهش دهند و نتایج را بهبود بخشند.

مزایای حسابداری ابری

چشم انداز نرم‌افزار حسابداری ابری موارد بسیاری را شامل می‌شود که برای ارائه‌ی تعدادی از کارکردهای حسابداری طراحی شده‌اند. استفاده از حسابداری آنلاین مزایای بسیاری دارد. به‌روزرسانی‌ها به صورت خودکار انجام می‌شوند و سرورها به طور فعال کنترل، ایمن‌سازی و پشتیبانی می‌شوند. این امر امنیت بسیار بالاتری نسبت به کسب‌وکارهای کوچکی که خودشان این کارها را انجام می‌دهند، ایجاد می‌کند.

اگرچه مزایا متفاوت است، اما در سطح کلی، برخی از مزایای برنامه‌های حسابداری آنلاین شامل موارد زیر است:

  • امکان اتوماتیک کردن بسیاری از فرآیندهای حسابداری دستی و دفترداری

این قابلیت‌های مکانیزه، حسابدارها و مشتریان را قادر می‌سازد تا در وقت خود صرفه جویی کرده و راندمان را افزایش دهند. همچنین به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا زمان بیشتری را برای رشد کسب‌وکارشان صرف کنند.

  • امکان دسترسی به داده‌ها بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی یا دستگاه

این امکان، خدمات از راه دور و ارتباط در هر زمان را تسهیل می‌کند و به ایجاد روابط محکم‌تر بین حسابدار و مشتری کمک می‌کند.

  • سبک کاری خودتان را داشته باشید

مسئولیت حساب‌ها و سبک کاری خود را بر عهده بگیرید. این امر به شما کمک می‌کند تا یک سبک کاری متناسب با خودتان را انتخاب کنید و از داده‌های شغلی خود در هر جا و هر زمان که بخواهید، استفاده کنید.

  • امکان به‌روزرسانی داده‌ها به صورت آنی

امکان دسترسی سریع به داده‌ها و اطلاعات مالی به صورت آنی باعث می‌شود تا مدیران مشاغل بتوانند به سرعت و با تکیه بر اطلاعات واقعی و به روز، تصمیمات آگاهانه بگیرند.


:برچسب ها

:نظرات

رهیافت در شبکه های اجتماعی

تمامی حقوق مالکیت معنوی این ‌سایت برای موسسه رهیافت محفوظ است

طراحی و پیاده سازی توسط تیم برنامه نویسی انار تک